Anasayfa / Başkan'ın Mesajları / BAŞKANIMIZ KEMAL KAZAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKANIMIZ KEMAL KAZAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar saygın; sınırları, okul ve sınıf duvarları ile tarif edilemeyecek kadar ağır sorumluluk isteyen; sevgi ve fedakârlık üzerine kurulu, çok özel bir meslektir.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; “ yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin becerinizin ve fedakârlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet: fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli, bu özellik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir.” diyerek öğretmenlerin görev ve sorumluluğunun önemine işaret etmiştir.

Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Dolayısıyla hemen her mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenlik sayesinde olmaktadır. Öğretmen; bir çocuk için, anne kadar sıcak ve şefkatli, baba kadar güvenilir ve koruyandır.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğe sağlam adımlarla basan bir nesil yetiştirmek temennisi ile Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevi başında olan öğretmenlerimize de sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür dileyerek tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Kemal Kazan

Belediye Başkanı

İpekyolu Belediyeler Birliği Başkanı

Hakkında Göynük Belediyesi

Bunumu arıyorsunuz ?

ALİ ERİCEK İLKOKULUNDA BULUNAN ŞEHİT ÖZEL HAREKÂT POLİSİ VELİT BEKDAŞ “Z” KÜTÜPHANESİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

15 Temmuz darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı saldırısında şehit olan Özel harekât polisi ...

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com